Wielkanoc


Polski mazurek, którego wypiek zaczął w czasach komuny zanikać, to podstawa świąt wielkanocnych. Magda Gessler dzieli się z Wami swoim przepisem na mazurka idealnego i składa najlepsze świąteczne życzenia.

Uważasz, że Wielkanoc nie może odbyć się bez tradycyjnego żurku? Szukasz sprawdzonego przepisu na idealny zakwas? Karol Okrasa pokaże Ci klasyczny i prosty przepis, dzięki któremu świąteczny żurek zachwyci smakiem Twoich najbliższych.

PASCAL W DOMU! Wielkanocne jajka faszerowane - to mój przepis na faszerowane jajka! Idealne na Wielkanoc. Sprawdź :)

Miłośnicy gotowania znajdą w sieci wiele porad i filmów z udziałem znanych i lubianych osób. Polecamy zajrzeć TUTAJ. Wielu inspiracji i smacznego!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z ubiegłorocznych warsztatów wielkanocnych - ozdób oraz pisanek. Materiały znajdują się TUTAJ.

 

 

A tutaj krótka wideorelacja z ubiegłego roku z wielkanocnych warsztatów w Centrum:

Drzewko wielkanocne Doroty Szelągowskiej

Jak zrobić koszulkę na jajko - Szydełko!

Dorota Jasnowska z Muzeum Etnograficznego opowiada o tym, dlaczego jajka są symbolem Wielkanocy oraz w jakie moce jajka wierzono w dawnych czasach. 

Urocze dekoracje wielkanocne, które możesz zrobić sam!

„Życzę Wam cierpliwości, pokory, spokoju. Pamiętajmy, że zawsze po burzy przychodzi słońce. Pięknych świąt, spokojnych i dobrych. Bądźmy dla siebie dobrzy." Anna Dymna