Psychologia


Trening Pamięci dla Seniorów

dr Edyta Bonk - psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, koordynator merytoryczny Psychologicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie; prowadzi autorskie programy: Trening Pamięci, Gimnastyka Umysłu czy Trening Twórczego Myślenia; ekspert w projekcie Memo, Siłownia Pamięci, Proste i Pomocne czy Kwido Mementia; naukowo zajmuje się tematem efektywności treningów pamięci.

 

 

Jak pokonać stres związany z pandemią?

W rozmowie z redaktorem Łukaszem Ligorowskim z Radio Rodzina o źródłach stresu w czasie pandemii koronawirusa rozmawia psycholog Piotr Łącki.  Wymienia kilka sposobów na radzenie sobie z jego objawami. Posłuchaj audycji Oblicza Wrocławia w Radio Rodzina - tam znajdziesz nagranie audycji Oblicza Wrocławia. Kliknięcie ten link pozwoli Ci odtworzyć rozmowę.

 

/źródło: psychologiadlaseniora.pl/

 

Pierwszy film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku o lęku i jak sobie z nim radzić.

Film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku o izolacji i jak sobie radzić z wewnętrznym dyskomfortem nią wywołanym.

Kolejny film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku o kontroli, jak sobie radzić z utratą niezależności.

Czwarty film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku o konfliktach w rodzinie.

Kolejny film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. Tym razem pomożemy w stanie obniżenia nastroju.

Kolejny film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. Tym razem pomożemy poradzić sobie z lękiem przed utratą pracy.

Kolejny film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. Tym razem zaproponujemy sposoby zrelaksowania się.

Ósmy już film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku jak pomagać innym w czasie epidemii.

Kolejny film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku o stresie pourazowym i jak mu zapobiec.

Dziesiąty film z serii Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii. W tym odcinku jak uprawiać sport bezpiecznie.