Ogłoszenia


ZAPROSZENIE

Projekt finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy
Projekt finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy

 

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH SENIORÓW I SENIORKI

OSOBY ŻYJĄCE Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

A TAKŻE KAŻDEGO MIESZKAŃCA DZIELNICY WESOŁA
DO UDZIAŁU
W WYJĄTKOWEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ

W RAMACH REALIZOWANEGO WE WSPÓŁPRACY M.IN.

Z CENTRUM MULTIMEDIALNEGO PROJEKTU*
POŚWIĘCONEGO ŻYCIU KULTURALNEMU OKUPOWANEJ POLSKI

W LATACH 1939-1945

 

GDZIE
CENTRUM KTYWNOŚCI "NA SPOKOJNEJ"
UL. SPOKOJNA 2, WARSZAWA WESOŁA
KIEDY
PIĄTEK 25 PAŹDZIERNIKA 2019
O KTÓREJ
11:00 – POCZĄTEK ZDJĘĆ

 

BARDZO PROSIMY O STRÓJ PRZYPOMINAJĄCY EPOKĘ

/PANIE: PROSTA SUKIENKA, PŁASZCZ, BLUZKA,

PANOWIE: KOSZULA, MARYNARKA, KAPELUSZ/

 

ZDJĘCIA POTRWAJĄ DO GODZINY 12.30

*Projekt finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy

 

Miło nam poinformować, że w XII Festiwalu Śpiewających Seniorów nad którym honorowy patronat sprawuje Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zdobyliśmy nagrody i wyróżnienia! 

Żoliborski Festiwal od wielu lat jest ważnym wydarzeniem kulturalnym, służy promocji twórczości i integracji społecznej seniorów, tworzy płaszczyznę pozytywnej rywalizacji. Festiwal ma charakter ponadlokalny.

 

 

Gratulacje płyną do zdobywczyni nagrody oraz statuetki Festiwalu a także zdobywczyni wyróżnienia Jurorów. Doceniony jednak został cały Zespół i Ośrodek, nazwany przez Jurorów "Kuźnią wykonań na najwyższym poziomie". Jurorzy kilkukrotnie zwracali uwagę na warstwę muzyczną - wysoką jakość akompaniamentu - poziom umiejętności wokalnych i wyraz artystyczny występów. Artyści zaprezentowali repertuar opracowany w trakcie prób działającego w Centrum Aktywności "Na Spokojnej" zespołu Grupa Piosenki z instruktorem tych zajęć.

 

II Nagroda Festiwalu

Alicja Gutowska - Gurba

Wyróżnienie

Elżbieta Rokicka

Ponadto wystapili:

Zofia Czyżkowska

Jerzy Kozielewicz

Marek Olszewski

 

Wszystkim naszym uczestnikom Festiwalu dziękujemy za tak wspaniałą reprezantację, gorąco pozdrawiamy i... do usłyszenia!

 

(Obie solistki będzie można usłyszeć w trakcie spektaklu "Poetyckie Zaduszki", w poniedziałek 28 października 2019 o godzinie 16.00 - ZAPRASZAMY!)

 

Wielka Gala Integracji odbędzie się 16 listopada 2019 roku w Warszawie w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122. Już dziś zarezerwuj bezpłatne wejściówki na to wyjątkowe wydarzenie!

I Zjazd Kobiet z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się w godz. 10-14.30 w sobotę, 21 września, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie. Szczegóły TUTAJ.

Już 10 października odbędzie się V Kongres Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „Aktywni Obywatele i Obywatelki”. Trwa rejestracja na to wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Szczegóły TUTAJ.

Urząd m.st. Warszawy wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii już po raz trzeci organizują projekt Aktywny Senior w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora.

Z tej okazji odbędą się pokazy kina plenerowego w czterech różnych, malowniczych lokalizacjach. Drugą atrakcją będą spacery i spotkania varsavianistyczne, podczas których uczestnicy usłyszą niezwykłe historie na temat Warszawy, a także będą mieli możliwość poznania wspomnień warszawskiego kombatanta Pan Włodzimierza Dusiewicza. Zwieńczeniem projektu będzie Warszawska Potańcówka Międzypokoleniowa z muzyką na żywo.

Trwa rekrutacja osób z niepełnosprawnością ruchową do projektu „Szansa-Rozwój-Niezależność” realizowanego przez Polski Związek Orientacji Sportowej.

Szczegóły TUTAJ

III Warszawska Olimpiada Seniorów
28 września 2019 odbędzie się III Warszawska Olimpiada Seniorów.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w imprezie i rywalizacji sportowej.

Opiekujesz się bliskim seniorem, który ma problemy z pamięcią, cierpi z powodu zaburzeń poznawczych lub zespołów otępiennych? Twój bliski w przebiegu choroby utracił możliwość samodzielnego funkcjonowania? Nie dźwigaj samotnie ciężaru opieki nad chorym! Skorzystaj z bezpłatnej pomocy terapeuty w swoim domu.
Skontaktuj się z nami : (48) 570 386 060 lub fundacjawsparcie@os.pl

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2014 – 2020.

[pobierz] 0.2 MB INFORMACJA

„O roli rodzica dorosłego człowieka”

WARSZTAT