Ogłoszenia


I Zjazd Kobiet z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się w godz. 10-14.30 w sobotę, 21 września, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie. Szczegóły TUTAJ.

Już 10 października odbędzie się V Kongres Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „Aktywni Obywatele i Obywatelki”. Trwa rejestracja na to wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Szczegóły TUTAJ.

Urząd m.st. Warszawy wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii już po raz trzeci organizują projekt Aktywny Senior w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora.

Z tej okazji odbędą się pokazy kina plenerowego w czterech różnych, malowniczych lokalizacjach. Drugą atrakcją będą spacery i spotkania varsavianistyczne, podczas których uczestnicy usłyszą niezwykłe historie na temat Warszawy, a także będą mieli możliwość poznania wspomnień warszawskiego kombatanta Pan Włodzimierza Dusiewicza. Zwieńczeniem projektu będzie Warszawska Potańcówka Międzypokoleniowa z muzyką na żywo.

Trwa rekrutacja osób z niepełnosprawnością ruchową do projektu „Szansa-Rozwój-Niezależność” realizowanego przez Polski Związek Orientacji Sportowej.

Szczegóły TUTAJ

III Warszawska Olimpiada Seniorów
28 września 2019 odbędzie się III Warszawska Olimpiada Seniorów.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w imprezie i rywalizacji sportowej.

Opiekujesz się bliskim seniorem, który ma problemy z pamięcią, cierpi z powodu zaburzeń poznawczych lub zespołów otępiennych? Twój bliski w przebiegu choroby utracił możliwość samodzielnego funkcjonowania? Nie dźwigaj samotnie ciężaru opieki nad chorym! Skorzystaj z bezpłatnej pomocy terapeuty w swoim domu.
Skontaktuj się z nami : (48) 570 386 060 lub fundacjawsparcie@os.pl

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2014 – 2020.

[pobierz] 0.2 MB INFORMACJA

„O roli rodzica dorosłego człowieka”

WARSZTAT

W poniedziałek i środę między 10.00 a 13.00 można skorzystać stacjonarnie, w Cetrum Aktywności "Na Spokojnej" z Internetu, by samodzielnie: sprawdzić pocztę elektroniczną, wysłać wiadomości e-mail, przejrzeć portale informacyjne i strony www. Do korzystania z e-kawiarenki niezbędna jest podstawowa umiejętność korzystania z przeglądarki internetowej i komputera.

 

Seniorze! Skończyłeś 75 lat?

Masz problem z cieknącym kranem, nieszczelnym oknem lub inną drobną usterką?

Skorzystaj z usług Warszawskiej Złotej Rączki dla seniora 75+.

Regulamin usługi TU oraz plakat informacyjny TUTAJ (kliknij w podkreślone słowa)

Poszukujemy komunikatywnych, ciepłych, kreatywnych, zaangażowanych osób (z odpowiednimi umiejętnościami) do prowadzenia - na zastępstwa - zajęć tańca. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem OPS przy ul. 1 Pułku Praskiego 21a lub/i pod numerem 22 773 44 12.