Internet i Technologie


Dopiero zaczynasz przygodę ze smartfonem? A może znasz kogoś, kto chciałby nauczyć się nowych funkcji? Pomożemy! Obejrzyj nowy cykl filmów poradnikowych przygotowanych z myślą o seniorach. Razem z Marią Winiarską i Zosią Zborowską-Wroną pokażemy wam jak łatwo jest być online. W drugim odcinku dowiesz się jak korzystać z darmowego komunikatora WhatsApp. Założymy w nim konto i napiszemy do znajomego. Sprawdzimy też jak wysyłać obrazki, dzwonić i włączyć wideorozmowę. Zaproś do oglądania osoby, którym taka wiedza może się przydać!

ak zapłacić fakturę i doładować konto w Play24? | Poradnik dla seniorów – odc. 4

Jak korzystać z Instagrama? | Poradnik dla seniorów – odc. 5

W szóstym odcinku poznajemy najlepsze aplikacje dla seniorów! Przyjrzymy się aplikacjom ułatwiającym codzienne życie, sprawdzimy, które apki zapewnią dobry trening umysłu, a seniorom szukającym odpoczynku polecimy coś do rozrywki!

Jak korzystać z Facebooka | Poradnik dla seniorów – odc. 7

Jak korzystać z relacji i live’ów | odc. 8

Jak wziąć udział w konkursie i korzystać z Zoom | Poradnik dla seniorów – odc. 9

Odpowiadamy na pytania widzów | Poradnik dla seniorów – odc. 10

 

 

Szybki start. Poradnik o podstawach obsługi komputera. Budowa komputera stacjonarnego. Nawigacja. Obszar roboczy - pulpit. Ikona. Mysz. Klawiatura. Operacje na folderach i dokumentach. Przeglądarka internetowa. Pobieranie plików z internetu. Eksplorator plików. 50 minut filmu i działasz samodzielnie ! To bardzo proste i intuicyjne.

 

 

 

 

Pulpit jest to podstawowy obszar roboczy, na którym zobaczymy ikony, skróty, pasek narzędzi, przycisk start i inne elementy pulpitu. Pulpit w systemie Windows jest bardzo ważnym miejscem, bo od niego startujemy z pracą w komputerze. Tu uruchamiamy różne aplikacje i tu także możemy wstawić zdjęcie bliskiej nam osoby, by to zdjęcie było tłem pulpitu.

To jest poradnik stricte dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z komputerem, np. seniorów lub osób nigdy nie korzystających z komputerów. W sposób prosty i zrozumiały będę przekazywał podstawy, które by zostały przyjęte i zrozumiane muszą być w odpowiedni sposób pokazane, spokojny.