E-warsztaty


 

Czwartek 17 grudnia 2020 ok godziny 12.00 zapraszamy na świąteczne spotkanie na żywo!

 

 

 

 

Zapraszam do spędzenia czasu w formie możliwych do przeprowadzenia świątecznych warsztatów online D.I.Y. „zrób to sam/a".

 

We czwartek 17 grudnia będę nadawał bezpośrednią transmisję z miejsca, w którym będę, aby spędzić z Państwem parę chwil i pokazać kilka pomysłów na proste, świąteczne patenty:; dekoracje, upominki, ozdoby.

 

Pokażę też, jak korzystać z darmowych podkładów kolęd, by wspólnie lub samemu pośpiewać najbardziej znane utwory.

 

Jakich aplikacji używać, by oglądać rozmówcę w czasie połączenia i — często — mimo braku możliwości swobodnej komunikacji, złożyć sobie życzenia twarzą w twarz!

 

Zapraszam do zapisywania się u p. Moniki lub poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Zaczniemy o godzinie 12.00.

 

Informacja o Ilości uczestników spotkania pozwoli mi opracować program adekwatny do okoliczności.

 

 

 

Obecnie wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie i on-line.

Słuchacze zajęć Centrum Aktywności "Na Spokojnej" otrzymują materiały na swoje skrzynki poczty elektronicznej, adresy e-mail.

 

Trenerzy nagrywają zajęcia, tworząc interaktywne lekcje oraz treningi umiejętności, z uwzględnieniem dotychczasowych potrzeb grup oraz bieżącej sytuacji ograniczeń.

 

Seniorzy i osoby z niepełnosprawnością biorą udział w zajęciach zadalnych:

 

JĘZYKA ANGIELSKIEGO

(2 lekcje tygodniowo)

 

GIMNASTYKI OGÓLNOROZWOJOWEJ

(2 zajęcia tygodniowo)

 

GIMNASTYKI USPRAWNIAJĄCEJ

(1 zajęcia tygodniowo)

 

GIMNASTYKI TAI CHI

(1 zajęcia tygodniowo)

 

KURSU KOMPUTEROWEGO

(1 zajęcia tygodniowo)

 

WARSZTATACH MUZYCZNYCH

(1 zajęcia tygodniowo)

 

WARSZTATACH PLASTYCZNYCH

(1 zajęcia tygodniowo)

 

WARSZTATACH WOKALNO-AKTORSKICH

(próby ustalane z zespołem)

 

Ponadto Grupa Piosenki działająca w CA opracowała wirtualny koncert piosenek pt. "Imiennik", uczestnicy zarejestrowali indywidualne wystąpienia aktorskie i sceniczne a na BLOGU udostępniliśmy cykl spotkań z poezją, czytaną przez panią Barbarę Sielużycką.

 

Osoby zainteresowane dołączeniem do zajęć zdalnych zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, dostępny w zakładce KONTAKT, pod numerem telefonu i adresami e-mail.

 

Aby brać udział w zajęciach, konieczne będzie wyrażenie zgody na otrzymywanie materiałów drogą elektroniczną.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

[pobierz] 3.1 MB E-PODRĘCZNIK SENIORA

 

WARSZAWSKI E-PODRĘCZNIK SENIORA

 

 

 

E-podrecznik zrealizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

Klikając w słówko pobierz (plik znajduje sie nad tym wpisem) możecie Państwo zapisać podręcznik na swoim urządzeniu.

 

 

 

Analogicznie do pozostałych zajęć on-line prosimy o kontakt uczestników gimnastyki TAI CHI celem wyrażenia zgody na otrzymywanie materiałów na własny komputer drogą e-mail.

Zajęcia startują 28.10.2020

 

Słuchaczom zajęć j.angielskiego przypominamy o przesłaniu swojego adresu e-mail, na który dotrą cykliczne zajęcia w wersji elektronicznej.

 

W wiadomości zwrotnej poprosimy o zgodę na otrzymywanie nagranych przez Lektora, dla Państwa, materiałów.

 

Decyzją Wojewody nr WPS-I.9421.100.2020 z dnia 16.10.2020 od dnia 19.10.2020r do odwołania, zostają zawieszone zajęcia stacjonarne w Centrum Aktywności „Na Spokojnej”.

 

Aktualnie uruchamiamy zajęcia zdalne w formie transmisji internetowej i/lub połączenia online.

 

Osoby gotowe do udziału w zajęciach zdalnych oraz pragnące dołączyć do grup gimnastyki, zajęć wokalno-aktorskich, komputerowych oraz plastycznych zapraszamy do kontaktu telefonicznego, formularza na stronie w zakładce kontakt i za pośrednictwem poczty e-mail.

 

 

 

 

W związku z dynamiczną sytuacją, związaną z pandemią wirusa covid-19 uruchamiamy zdalną wersję zajęć rysunku, malarstwa i kompozycji. Aby dołączyć do zajęć, ich uczestnik potrzebuje (prócz własnych materiałów plastycznych):

 

  • internetowego łącza
  • aktywnego adresu poczty e-mail
  • konta w serwisie YT lub/i skype — w zależności od wersji zajęć (połączenie/transmisja).

 

Niebawem udostępnimy pozostałe informacje oraz regulamin zajęć a Państwa zachęcamy do uczestnictwa w tej bezpiecznej formie aktywności indywidualnej, oraz dołączenia do zespołu spotykającego się online.

 

 

 

 

OBRAZKOWY SAMOUCZEK

 

Kliknij obrazki poniżej,

aby obejrzeć minigalerię z opisem

 

 

 

 

WIRTUALNY KONCERT

 

Kliknij obrazek

aby przenieść się na podstronę występu

 

 

 

 

POZOSTAŁE TREŚCI

 

 

 

 

Skype – od instalacji do pierwszej rozmowy

Chcesz zacząć rozmawiać z bliskimi przez internet? Dzięki aplikacji Skype możesz za darmo połączyć się z dowolną osobą! Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, by móc cieszyć się z konwersacji na żywo. Oto poradnik krok po kroku, jak zainstalować program i jak z niego korzystać. Zobaczysz, to czysta przyjemność!

 

CAŁA TREŚĆ

 

Wspólnie z Magdą ze SkutecznieTV demaskujemy popularne „bomby cukrowe”... 3 odcinek serii dziękuję, nie słodzę.

Dni walki z rakiem. Styl życia a nowotwory. Film przygotowany w ramach akcji "Środa z Profilaktyką". W filmie wykorzystano fragmenty programu "Zdrowie w Twoich Rękach", realizowanego przez TVP3 Lublin we współpracy z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. W materiale wypowiadali się dr n. med. Jacek Mendocha, chirurg onkolog z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, dr n. med. Joanna Bartosińska z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Karol Tarkowski, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

 

W tym miejscu publikujemy i udostępniamy informacje o materiałach, internetowych warsztatach, kursach oraz zajęciach, które można odbywać bez wychodzenia z domu. Wszystkie nieodpłatnie udostępniane treści pochodzą z oficjalnych, ogólnodostępnych oraz bezpiecznych źródeł i mają charakter wyłącznie informacyjny*.

 

Stocznia LOGO

Trening umysłu dla seniorów – bezpłatne webinarium i materiały

 

Szanowni Państwo,

przesyłamy poniżej dwie wiadomości dotyczące treningu umysłu dla seniorów:

zaproszenie na bezpłatne webinarium o grupowych zajęciach treningu umysłu dla osób starszych,
informację o nowych bezpłatnych materiałach do samodzielnego treningu umysłu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w webinarium i korzystania z ćwiczeń!

 

Pozdrowienia

Fundacja Stocznia
silowniapamieci@stocznia.org.pl
www.stocznia.org.pl
22 378 38 94

 

MATERIAŁY

 

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Uniwersytetem Warszawskim w ramach projektu pt. "Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego" - organizujemy bezpłatne kursy on-line z języka angielskiego:

 

1. Kurs "Komunikatywny Senior"

 

W ramach projektu serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie pozwalającym poznać podstawy języka angielskiego, coraz bardziej potrzebnego do funkcjonowania we współczesnym świecie. Do celów kursu należy rozwinięcie wiedzy i kompetencji uczestników w obszarze języka angielskiego.

Kurs skierowany do osób dorosłych powyżej 65 roku życia.

 

2. Szkolenie z Metody CLIL-VET

 

Zapraszamy osoby dorosłe, przyszłych pracowników sektora edukacyjnego, wyrażających chęć znalezienia lub zmiany pracy (bądź rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej), na kurs z zakresu zintegrowanego nauczania przedmiotowo – językowego (metoda CLIL-VET). Kurs zawiera m.in. dwa moduły dotyczące zagadnień związanych z poszukiwaniem pracy.

Kurs skierowany do osób dorosłych, posiadających dyplom ukończenia szkoły średniej.

 

3. Kurs z języka angielskiego dla licealistów (maturalny lub kulturowy)

 

Zapraszamy uczniów szkół średnich na kurs poszerzający wiedzę w obszarze języka angielskiego lub na kurs przygotowujący do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie kursy mają formę e-learningu.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod adresem:

misja@wne.uw.edu.pl

Liczymy na Państwa udział w projekcie.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji, Sekcja ds. Badań i Publikacji Krzysztof Kachniarz, Joanna Pacho

 

 

Warto, mimo konieczności spędzania czasu w domu, dbać o właściwą dawkę ruchu i ogólną, dobrą kondycję, o czym przekonuje p. Bożena Borys, prowadząca w Centrum poniedziałkową gimnastykę seniora. Zestaw cwiczeń, opatrzonych komentarzem i barwnymi fotografiami, jako specjalny dodatek miesięcznika Pokolenia w jego elektronicznej wersji, znajduje się TUTAJ.

 

 

CYFROWE WSPARCIE SENIORA
Wychodząc naprzeciw kryzysowej sytuacji, mając na uwadze bezpieczeństwo Seniorów proponujemy telefoniczne konsultacje w ramach Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora w Warszawie.


Zachęcamy do zapisów Seniorów z Wesołej:

środy 14:00-17:00, piątki 9:00-12:00 tel. 519 622 375
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora” to program edukacyjny zakładający wsparcie dla każdej osoby powyżej 60 roku życia!

W ramach programu można bezpłatnie uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach z zakresu posługiwania się komputerem, tabletem, telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym i innymi narzędziami cyfrowymi.
Dodatkowe informacje związane z funkcjonowaniem Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora znajdują się na stronie internetowej TUTAJ.

 

Zapowiedź cyklu wsparcia psychologicznego w czasie epidemii koronowirusa. Od 31 marca zapraszamy codziennie na nowy film - o lęku i strachu, o izolacji i utracie kontroli, o potrzebie wsparcia i natrętnych myślach. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii.

 

 

 

*Informujemy, iż strona NIGDY nie promowała-nie będzie tego robić teraz czy w przyszłości-odpłatnie, nieodpłatnie i na jakichkolwiek innych zasadach żadnych konkretnych firm, stron, podmiotów, osób czy usługodawców w celach komercyjnych lub zarobkowych.