E-warsztaty


W tym miejscu publikujemy i udostępniamy informacje o materiałach, internetowych warsztatach, kursach oraz zajęciach, które można odbywać bez wychodzenia z domu. Wszystkie nieodpłatnie udostępniane treści pochodzą z oficjalnych, ogólnodostępnych oraz bezpiecznych źródeł i mają charakter wyłącznie informacyjny*.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Uniwersytetem Warszawskim w ramach projektu pt. "Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego" - organizujemy bezpłatne kursy on-line z języka angielskiego:

1. Kurs "Komunikatywny Senior"

W ramach projektu serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie pozwalającym poznać podstawy języka angielskiego, coraz bardziej potrzebnego do funkcjonowania we współczesnym świecie. Do celów kursu należy rozwinięcie wiedzy i kompetencji uczestników w obszarze języka angielskiego.

Kurs skierowany do osób dorosłych powyżej 65 roku życia.

2. Szkolenie z Metody CLIL-VET

Zapraszamy osoby dorosłe, przyszłych pracowników sektora edukacyjnego, wyrażających chęć znalezienia lub zmiany pracy (bądź rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej), na kurs z zakresu zintegrowanego nauczania przedmiotowo – językowego (metoda CLIL-VET). Kurs zawiera m.in. dwa moduły dotyczące zagadnień związanych z poszukiwaniem pracy.

Kurs skierowany do osób dorosłych, posiadających dyplom ukończenia szkoły średniej.

3. Kurs z języka angielskiego dla licealistów (maturalny lub kulturowy)

Zapraszamy uczniów szkół średnich na kurs poszerzający wiedzę w obszarze języka angielskiego lub na kurs przygotowujący do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie kursy mają formę e-learningu.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod adresem:

misja@wne.uw.edu.pl

Liczymy na Państwa udział w projekcie.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji, Sekcja ds. Badań i Publikacji Krzysztof Kachniarz, Joanna Pacho

Podpowiedzi, jak przygotować wielkanocne dekoracje świąteczne przy użyciu tego, co każdy z nas ma w domu. Filmiki i porady: TUTAJ.

Warto, mimo konieczności spędzania czasu w domu, dbać o właściwą dawkę ruchu i ogólną, dobrą kondycję, o czym przekonuje p. Bożena Borys, prowadząca w Centrum poniedziałkową gimnastykę seniora. Zestaw cwiczeń, opatrzonych komentarzem i barwnymi fotografiami, jako specjalny dodatek miesięcznika Pokolenia w jego elektronicznej wersji, znajduje się TUTAJ.

 

 

CYFROWE WSPARCIE SENIORA
Wychodząc naprzeciw kryzysowej sytuacji, mając na uwadze bezpieczeństwo Seniorów proponujemy telefoniczne konsultacje w ramach Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora w Warszawie.


Zachęcamy do zapisów Seniorów z Wesołej:

środy 14:00-17:00, piątki 9:00-12:00 tel. 519 622 375
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora” to program edukacyjny zakładający wsparcie dla każdej osoby powyżej 60 roku życia!

W ramach programu można bezpłatnie uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach z zakresu posługiwania się komputerem, tabletem, telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym i innymi narzędziami cyfrowymi.
Dodatkowe informacje związane z funkcjonowaniem Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora znajdują się na stronie internetowej TUTAJ.

 

Zapowiedź cyklu wsparcia psychologicznego w czasie epidemii koronowirusa. Od 31 marca zapraszamy codziennie na nowy film - o lęku i strachu, o izolacji i utracie kontroli, o potrzebie wsparcia i natrętnych myślach. Pomoc psychologiczna dla każdego, kto zmaga się się z niepokojem i zaburzeniami emocjonalnymi, wywołanymi kryzysem społecznym i zdrowotnym stanu epidemii.

Kacik psychologiczny z ciekawymi materiałami i filamami znajduje się TUTAJ.

Kącik kulinarny znajduje się w lewym, bocznym panelu. Aby szybko przejść do działu kulinariów i cieszyć się przepisami, kliknij TUTAJ.

Gimnastyka. Na pewno warto poświęcić chwilę każdego dnia na podtrzymanie sprawności ruchowej i zainspirować się przykładami ćwiczeń, które udostępniamy TUTAJ.

Sztuka - wirtualne wystawy, koncerty, spotkania z artystami, muzyka, piosenki, poezja czy teatr. Zapraszamy do zaglądania TUTAJ.

Internet, nowe technologie, obsługa komunikatorów, użytkowanie sieci, włączanie internetu. Zapraszamy TUTAJ.

Wideo-Kurs Rysunku i Malarstwa dla początkujących i od podstaw TUTAJ.

 

 

 

*Informujemy, iż strona NIGDY nie promowała-nie będzie tego robić teraz czy w przyszłości-odpłatnie, nieodpłatnie i na jakichkolwiek innych zasadach żadnych konkretnych firm, stron, podmiotów, osób czy usługodawców w celach komercyjnych lub zarobkowych.