ARCHIWUM


 

 

Szybki start. Poradnik o podstawach obsługi komputera. Budowa komputera stacjonarnego. Nawigacja. Obszar roboczy - pulpit. Ikona. Mysz. Klawiatura. Operacje na folderach i dokumentach. Przeglądarka internetowa. Pobieranie plików z internetu. Eksplorator plików. 50 minut filmu i działasz samodzielnie ! To bardzo proste i intuicyjne.

 

 

 

 

Pulpit jest to podstawowy obszar roboczy, na którym zobaczymy ikony, skróty, pasek narzędzi, przycisk start i inne elementy pulpitu. Pulpit w systemie Windows jest bardzo ważnym miejscem, bo od niego startujemy z pracą w komputerze. Tu uruchamiamy różne aplikacje i tu także możemy wstawić zdjęcie bliskiej nam osoby, by to zdjęcie było tłem pulpitu.

To jest poradnik stricte dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z komputerem, np. seniorów lub osób nigdy nie korzystających z komputerów. W sposób prosty i zrozumiały będę przekazywał podstawy, które by zostały przyjęte i zrozumiane muszą być w odpowiedni sposób pokazane, spokojny.

Tężnie solankowe - jak działają?


Współczesne tężnie zbudowane są z drewna iglastego i cienkich gałązek (zazwyczaj brzozowych). Wyposażone są w specjalne pompy, które rozprowadzają solankę po wiciach, dzięki czemu w powietrzu wytwarza się aerozol bogaty w cenne mikroelementy, takie jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód.
Podczas pobytu w tężni mamy okazję przebywać w podobnym mikroklimacie, co w uzdrowiskach nadmorskich. W ciągu 1 godziny wdychania aerozolu solankowego przyswajamy taką ilość jodu, jak podczas 3 dni plażowania. Jak jod działa na nasz organizm? Przede wszystkim: reguluje prawidłowe działanie tarczycy. Inhalacje z jodem są także wskazane dla osób cierpiących na choroby górnego układu oddechowego, gdyż jod powoduje rozrzedzanie śluzu.

 

Tężnie solankowe - na jakie choroby?


Korzystając z tężni solankowej odciążamy także pracę naszych nerek i wątroby, przyczyniamy się także do wzmocnienia układu odpornościowego. Magnez i miedź zawarte w solankowym aerozolu poprawiają przemianę materii, a selen oczyszcza nasz organizm z wolnych rodników. Sole, z którymi mamy kontakt w tężni zwalczają także bóle reumatyczne, poprawiając tym samym naszą ogólną kondycję zdrowotną. Lekarze zalecają kurację w tężniach także osobom chorującym na różnego rodzaju alergie, w tym alergie skórne.

 

Tężnie solankowe - przeciwwskazania


Tężnie solankowe niestety nie są dla każdego. Do przeciwwskazań należą niewydolność naczyń wieńcowych serca, świeżo przebyty zawał, podwyższona temperatura, choroby nowotworowe i nadwrażliwość na jony obecne w roztworze solankowym. Dlatego zanim zdecydujesz się na kurację w tężni solankowej, zapytaj najlepiej o radę swojego lekarza pierwszego kontaktu. Dzięki temu, podczas pobytu w tężni zrelaksujesz się i podreperujesz swoje zdrowie.

 

/cały artykuł TUTAJ/

 

 

Ile cukru zjadasz na śniadanie? Wspólnie z Magdą ze SkutecznieTV i jej gościem specjalnym bierzemy pod lupę typowe, poranne posiłki. Obiecujemy… nie słodzić!

Tu zamieszczamy interesujące i wartościowe porady dotyczące zdrowia w ogóle. Polecamy rekomendowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia inicjatywy, materiały i prozdrowotne akcje informacyjne.

ARCHIWALNE MATERIAŁY UDOSTĘPNIANE I PUBLIKOWANE NA STRONIE OD POCZĄTKU PANDEMII COVID-19